تعمیرات ماشین لباسشویی / تعمیرات ماشین ظرفشویی ۰۹۱۹۷۶۷۳۳۰۵

نمایندگی تعمیرات انواع ماشین لباسشویی تهران و حومه  

تعمیرکار ماشین لباسشویی تهران و حومه

کارما تعمیر!                                                               ۰۹۱۹۷۶۷۳۳۰۵ : تماس 

 

استفاده از خدمت تعمیر ماشین لباسشویی و  ماشین ظرفشویی کارما تعمیر  چه مزایایی دارد؟
کارما تعمیر

•نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی الجی ، سامسونگ ، دوو ، پاکشوما ، حایر ، ایندزیت ، ابسال و انواع لباسشویی 

•تعمیرات برد لباسشویی و لوازم خانگی

• با ضمانت نامه کتبی و تعهد کاری

• شفافیت در هزینه تعمیرات

•صرفه جویی در زمان و هزینه

•انجام خدمات در محل مشتری و زمان دلخواه شما

• عدم نیاز به حمل ماشین لباسشویی تا تعمیرگاه

• استفاده از تعمیرکاران آموزش دیده و مجرب

• مشاوره تعمیرات لوازم خانگی ولباسشویی

• تعمیر در کوتاه ترین زمان ممکن

• تعمیرکار ماشین لباسشویی با مدرک زیر نظر سازمان فنی و حرفه ایی

تعمیرات ماشین  لباسشویی تهران و حومه

نمایندگی کارماتعمیر چه برندهایی از لباسشویی و طرفشویی را تعمیر می کند؟

 

کارما تعمیر این افتخار را دارد که همه برندها و محصولات ماشین لباسشویی و ظرفشویی را تعمیر نماید این برندها شامل محصولات ایرانی و خارجی می باشد.

این برندها شامل تعمیرات  انواع ماشین لباسشویی الجی ، سامسونگ ، دوو ، اسنوا ، حایر ، بوش ، پارس ، ایندزیت ، زیرووات ، ارج ، سپهر الکتریک ، آبسال  و انواع ماشین لباسشویی دیگر  می باشد.

کارما تعمیر

 

چه عواملی سبب خرابی ماشین لباسشویی می شود ؟
 ۱- مواد شوینده نامناسب

اگر از شوینده پودری استفاده می کنید دقت داشته باشید که این شویند ها باید در آب حل شوند در غیر اینصورت پس از اتمام شستشو وارد منافذ دیگ لباسشویی می شوند  و مانع ابرسانی کامل به لباسها و رسوب اطراف

ابکش و شفت سه نطام و خرابی ماشین لباسشویی می گردد.

۲-ریختن بیش از حد لباس درون لباسشویی:

همواره دقت نمایید که لباس بیش از اندازه داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید مثلا در لباسشویی ۷ کیلویی حداکثر میزان لباسی که درون ماشین لباسشویی باید قرار دهید ۴ کیلوگرم می باشد.

۳-عدم باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی پس از شستشو:

پس از اتمام کار ماشین لباسشویی حتما باید لاستیک دور درب را خشک نموده و درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید. این کار سبب می شود که درون ماشین لباسشویی بوی بد نگیرد.

۴-تراز نبودن لباسشویی:

عدم تراز بودن ماشین لباسشویی سبب لرزش شدید دستگاه می شود واین لرزش سبب اسیب جدی به سایر قسمتهای ماشین لباسشویی می شود.

۵-استفاده از دور خشک کن بالا:

همواره دقت نمایید که استفاده از دور خشک کن بالا سبب می شود که فشار بیشتری به اجزای مکانیکی از جمله بلبرینگ و شفت سه نظام و سایر قسمتهای الکتریکی از جمله موتور می گردد.پیشنهاد میگردد حداکثر دور موتور را هنگام خشک کن روی ۸۰۰ دور تنظیم نمایید.اینکار کمک زیادی به سلامت ماشین لباسشویی شما می نماید.شما می توانید جهت تعمیر ماشین لباسشویی با ما تماس گرفته تا در سریعترین زمان ممکن اقدام به تعمیرماشین لباسشویی شما نماییم.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی غرب تهران:

تعمیر ماشین لباسشویی صادقیه ، تعمیر ماشین لباسشویی جنت اباد ، تعمیر ماشین لباسشویی ستارخان،تعمیر ماشین لباسشویی پونک ، تعمیر ماشین لباسشویی فردوس غرب ،فردوس شرق

نمایندگی تعمیر لباسشویی جنوب تهران :

تعمیر ماشین لباسشویی شهرک ولیعصر ، تعمیر لباسشویی یافت اباد ، تعمیر ماشین لباسشویی تهرانسر ،شاد اباد ،تعمیر ماشین لباسشویی فلاح ، آذری ،خلیج فارس

خرابی های رایج ماشین لباسشویی :

۱-روشن نشدن ماشین لباسشویی

۲-عدم شروع به کار لباسشویی

۳-عدم آبگیری ماشین لباسشویی

۴-لاستیک ماشین لباسشویی پاره شده است

۵-نشت آب از ماشین لباسشویی

۶-سر و صدای زیاد لباسشویی

۷-لرزش و حرکت  ماشین لباسشویی

۸-چروک شدن لباسها

۹-عدم تخلیه آب توسط ماشین لباسشویی

۱۰-خشک نکردن لباسها توسط ماشین لباسشویی

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی غرب تهران

تعمیر ماشین لباسشویی صادقیه ،تعمیر ماشین لباسشویی پونک ، تعمیر ماشین لباسشویی ستارخان ،جنت اباد،فردوس غرب،طرشت، اکباتان، استاد معین

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی جنوب تهران:

تعمیر ماشین لباسشویی شهرک ولیعصر ، تعمیر ماشین لباسشویی شاد اباد ،تعمیر ماشین لباسشویی یافت اباد، مهراباد جنوبی ،آذری ، خلیج فارس ، تهرانسر ، فلاح ،نعمت اباد ، عبدل اباد ، نازی اباد ، خانی اباد

 

————————————————————————

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی:کارما تعمیر

 

اگر ماشین لباسشویی تان روشن نمی شود یا اینکه در هنگام کار ناگهان
خاموش شد دلایل زیادی میتواند داشته باشد که عمده دلایل آن به شرح زیر
می باشد:
۱-دوشاخه برق ورودی
۲-فیلتر نویزگیر / پارازیت گیر
۳-تایمر /برد الکترونیکی دستگاه
در چنین شرایطی جهت تعمیر ماشین لباسشویی بهتر است با یک تعمیرکار
ماشین لباسشویی تماس گرفته تا درجهت رفع عیب  و تعمیر ماشین
لباسشویی اقدام نماید.
————————————————————————
 علت بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟
چرا ماشین لباسشویی بوی بد می دهد؟
بهترین راه تمیز کردن ماشین لباسشویی چیست؟

۱)همواره پس از اتمام شستشو لباسها را از داخل ماشین لباسشویی خارج کنید.

۲)پس از اتمام کار ماشین لباسشویی اقدام به خشک کردن آب از لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نمایید.

۳)درب ماشین لباسشویی را پس از اتمام کار باز بگذارید.

۴)تمیز نمودن جاپودری و فیلتر تخلیه هر ۶ ماه یک بار

_جهت تعمیرات ماشین لباسشویی با نمایندگی کارما تعمیر تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی شما اقدام نماییم.

چگونه بوی بد ماشین لباسشویی را از بین ببریم؟

یکی از بهترین راهها برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی استفاده از جرمگیر می باشد برای جرمگیری ماشین لباسشویی میتوانید از قرص جرمگیر ماشین لباسشویی و یا ترکیبی از جوش شیرین و سرکه (مقدار یکلیوان سرکه به همراه ۱الی ۲ قاشق جوش شیرین ) به همراه یک برنامه طولانی با دمای بالای ۶۰ درجه استفاده کنید  این کار باعث می شود تا ماشین لباسشویی کاملا جرمگیری گردد و باعث رفع بوی بد از ماشین لباسشویی میگردد.

 

کارما تعمیرکارما تعمیر
علت لرزش زیاد ماشین لباسشویی چیست؟

 

شاید خیلی از شما مشتریان عزیز از لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی گله مند باشید یکی از عوامل که مستقیما روی لرزش ماشین لباسشویی تان تاثیر گذار است مربوط به موارد زیر می باشد :

برای تعمیرات ماشین لباسشویی  و رفع لرزش آن می توانید با نمایندگی کارما تعمیر تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نماییم.

تعمیر لباسشویی تهران _ تعمیر ماشین لباسشویی _ تعمیرات ماشین لباسشویی _تعمیرکار ماشین لباسشویی

نحوه تنظیم پایه های ماشین لباسشویی:

برای تراز نمودن ماشین لباسشویی ابتدا باید دو پایه عقب ماشین لباسشویی تان را کاملا ببندید سپس نوبت به پایه های جلوی لباسشویی می باشدابتدا بهتر است که پایه جلو را نیز ببندید سپس هر دو پایه جلو را دو الی سه دور باز می کنید و دستگاه جهت اطمینان از تراز بودن تکان می دهید و هر طرف از ماشین لباسشویی تان دارای لقی بود آن طرف را باز میکنید تا تراز کامل گردد.

کمک ماشین لباسشویی / کمک فنر
از دیگر عواملی که مستقیما روی لرزش ماشین لباسشویی تاثیرگذار است کمک ماشین لباسشویی می باشد.کمک ماشین لباسشویی که به کمک فنر نیز معروف است از یک طرف به دیگ ماشین لباسشویی و از طرف دیگر به کابین متصل میگردد و  حرکت دیگ را هنگام کارکرد ماشین لباسشویی وشستشوی البسه متعادل میکند.در صورت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ، سبب عدم توازن میگردد و باعث لرزش بیش از حد و حرکت ماشین لباسشویی و سبب ایجاد صدای ناهنجار میگردد.همچنین عوامل دیگری نیز در لرزش ماشین لباسشویی تاثیر گذار است .مانند خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی و شفت سه نطام ماشین لباسشویی ،خشک شدن شیلنگهایی لباسشویی و همچنین لاستیک دور درب نیز از عوامل تاثیر گذار روی لرزش بیش از اندازه ماشین لباسشویی شما می باشد. در چنین شرایطی بهتر است از تعمیرکار مجرب  جهت  تعمیرات ماشین لباسشویی اقدام نمایید.
تعمیر ماشین لباسشویی _ تعمیرکار ماشین لباسشویی تهران _ تعمیرات ماشین لباسشویی
————————————————————————
علت خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی چیست؟
خرابی بلبرینگ باعث می شود که ماشین لباسشویی دارای سر و صدای زیادی گردد در این قسمت به عواملی که سبب خرابی بلرینگ لباسشویی میشوند را توضیح می دهیم:
۱-استفاده مداوم در یک روز و به صورت پشت سر هم

بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی لازم است که حداقل ۴ ساعت به دستگاه استراحت داده شود تا اجزای مکانیکی ماشین لباسشویی ازجمله بلبرینگ ، شفت و سه نظام ، کاسه نمد خنک گردند.استفاده مداوم سبب میشود تا این اجزای اسیب ببینند.

۲-ریختن لباس زیاد درون دستگاه

ریختن لباس بیش از حد مجاز و ظرفیت دستگاه سبب آسیب جدی به بلبرینگ ماشین لباسشویی و خوردگی اجحزای بلبرینگ خواهد شد.

۳-شستن پتو و حوله های ضخیم

شستن پتو و حوله های سنگین به دلیل اینکه آب زیادی را به خود جذب می کنند سبب آسیب جدی به بلبرینگ ماشین لباسشویی و سایر اجزای مکانیکی آن می گردند بهتر است از شستن پتو توسط ماشین لباسشویی خودداری گردد و در صورت استفاده گزینه عدم خشک کن را فعال نمایید زیرا پتو و حوله سنگین هستند و در یک طرف ماشین لباسشویی قرار می گیرند و سبب عدم بالانس و ناتعادلی در دیگ ماشین لباسشویی می شوند که خود باعث آسیب جدی به بلبرینگ می گردند.

تعمیر لباسشویی غرب تهران :
تعمیرات لباسشویی صادقیه (آریاشهر)، جنت اباد ، ستارخان ، پونک ، اکباتان
نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی جنوب تهران:

تعمیر ماشین لباسشویی شهرک ولیعصر ، تعمیر ماشین لباسشویی شاد اباد ،تعمیر ماشین لباسشویی یافت اباد، مهراباد جنوبی ،آذری ، خلیج فارس ، تهرانسر ، فلاح ،نعمت اباد ، عبدل اباد ، نازی اباد ، خانی اباد

————————————————————————
چرا ماشین لباسشویی لباسها را تمیز نمی شوید؟

بعد از مدتی استفاده از ماشین لباسشویی بسیاری از مشتریان از عدم چرک گیری مناسب لباس ناراضی هستند.بهتر است جهت رفع عیب با ما تماس بگیرید تا نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی و ارائه راهکار مناسب اقدام نماییم.

عمده ترین دلایل که سبب می شود لباسها کامل تمیز و خوب شسته نشود چیست؟

۱-استفاده از پودر و مواد شوینده در ماشین لباسشویی به مقدار زیاد:

استفاده ار پودر زیاد در ماشین لباسشویی سبب می شود که پودر کاملا در آب حل نشود و در قسمتهای مختلف جاپودری -دیگ ماشین لباسشویی و همراه با چرک روی لباسها بنشیند.

۲-عدم جرمگیری سالیانه ماشین لباسشویی:

همواره سعی کنید که حداقل سالی یکبار نسبت به جرمگیری ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید. این جرم ها شامل الیاف لباسها و همچنین پودر های اضافی و همچنین رسوب آب و کثیفی های مربوط به ماشین لباسشویی می باشد.جرم گیری اصولی ماشین لباسشویی سبب می شود تا ماشین لباسشویی شما تمیز و سالم باقی بماند و مجبور به تعمیر ماشین لباسشویی خود در دراز مدت نشوید.

۳-عدم تخلیه مناسب ماشین لباسشویی:

همواره دقت نمایید که ماشین لباسشویی تان آب را به صورت کامل تخلیه نماید در غیر اینصورت اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی و همچنین تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی نمایید.

۴-خرابی المنت /سنسور دما ماشین لباسشویی:

هنگام خرابی المنت ماشین لباسشویی سبب می شود که آب به اندازه کافی گرم نشود و پودر در آب به صورت کامل حل نشود در این گونه موارد سبب می شود مقداری از پودر روی لباسها بنشیند و لباسها خوب و تمیز شسته نشوند. در این گونه موارد نیز مصرف کنندگان حتما اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی خود بپردازند.

۵-عدم آبگیری به اندازه کافی:

عدم ابگیری به اندازه کافی و رسوبات زیاد مسیر و شیلنگهای ورودی و خروجی ماشین لباسشوی برای تعمیرات ماشین لباسشویی شما نیاز به تکنسین و تعمیرکار ماشین لباسشویی دارید تا عیب دستگاه را به درستی تشخیص داده و اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نماید.

  —————————————————————–
نشتی اب ماشین لباسشویی
چه عواملی سبب نشتی اب ماشین لباسشویی میشود؟

   اگر ماشین لباسشویی شما دچار نشتی اب گردید این عامل می تواند سبب ایجاد مشکلاتی از قبیل برق گرفتگی ، اسیب به قطعات و برد ماشین لباسشویی در اثر اتصالی و … گردد که در این صورت هر چه سریعتر اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نمایید.   

دلایل اصلی نشت اب ماشین لباسشویی:

۱-شیلنگ های ماشین لباسشویی:

-شیلنگ ورودی اب: این شیلنگ از طریق اب ورودی ساختمان به شیر برقی پشت ماشین لباسشویی وصل می گردد.                                                                                                                                       

– پمپ تخلیه و شیلنگ تخلیه:ماشین لباسشویی را به سمت چپ بخوابانید و پمپ تخلیه و شیلنگ تخلیه را مورد بازدید قرار دهید و در صورت نشت آب اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نمایید.

۲-لاستیک دور درب : یکی از عمده ترین دلایل اب ریزی و نشت اب از طریق لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد که در صورت پارگی با نمایندگی کارما تعمیر تماس گرفته تا اقدام به تعمیرات ماشین لباسشویی شما نماییم.

۳-دیگ ماشین لباسشویی نیز از دلایل نشت اب در صورت شکستگی و یا عدم اببندی می باشد.

_تعمیر ماشین لباسشویی تهران _تعمیرات ماشین لباسشویی تهران و حومه _ تعمیر کار ماشین لباسشویی تهران

 —————————————————————–
علت اینکه داخل ماشین لباسشویی پر آب می شود؟
دلایلی که باعث پر شدن آب در ماشین لباسشویی می شود مربوط به موارد زیر می باشد:

۱-خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی:خرابی این قطعه باعث می شود که ماشین لباسشویی چه در حالت روشن و چه در حالت خاموش آب از ان خارج گردد و دیگ ماشین لباسشویی پر از اب گردد.

۲-هیدروستات و مسیر هیدروستات ماشین لباسشویی: در این حالت ماشین لباسشویی هنگامی که روشن می باشد دستگاه آبگیری می کند اما ابگیری ماشین لباسشویی قطع نمی شود و یکی از دلایل عمده آن مربوط به گیر بودن مسیر هیدروستات و یا خرابی هیدروستات که همان سنسور سطح آب معروف است می باشد.

۳-خرابی برد یا تایمر ماشین لباسشویی: در این حالت نیز برد ماشین لباسشویی فرمان قطع برق را به طور اشتباه به شیر برقی به صورت مداوم ارسال می کند در این حالت نیز باید اقدام به تعمیر برد ماشین لباسشویی  نمایید.


وطیفه میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یا قفل درب لباسشویی چیست؟
میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یا قفل درب ماشین لباسشویی :
میکروسوئیچ یک قطعه بسیار مهم و کاربردی می باشد و تا زمانی که درب ماشین لباسشویی قفل نشود اجازه کارکرد به سایر قسمتها را نخواهد داد.
میکروسوئیچ لباسشویی دارای سه پایه می باشد که دو تا از پایه های آن جهت فعالسازی خود میکروسوئیچ یا بهتر است بگوییم جهت تغذیه آن می
باشد.فاز مستقیما وارد یکی از پایه های میکروسوئیچ می شود و نول نیز پس از روشن شدن دستگاه و بعد از بسته بودن درب ماشین لباسشویی و
سپس استارت آن وارد یکی دیگر از پایه های میکروسوئیچ می شود و سبب داغ شدن قرص حرارتی داخل آن می شود در نتیجه میکروسوئیچ فعال
میشود و پایه سوم آن دارای نول میشود و این نول را نول مشترک نیز می نماند و به سایر قسمتهای ماشین لباسشویی می رود.و بعد از اینکه فیدبک
پایه سوم یا خروجی میکروسوئیچ به ایسی برنامه رسید دستگاه شروع به کار میکند و عملیات شستشو را انجام خواهد داد.
نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی الجی ، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ ، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا ، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی دوو

هیدروستات ماشین لباسشویی :
هیدروستات  که همان سنسور سطح آب ماشین لباسشویی می باشد . وطیفه کنترل میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. و همچنین وطیفه تشخیص تخلیه اب در ماشین لباسشویی را در هنگام ابکشی و خشک کن را بر عهده دارد.
در ماشین لباسشویی های قدیم هیدرواستات به مانند کلید قطع و وصل می باشد و در لباسشویی های جدید به صورت فرکانسی می باشد.
وقتی ماشین لباسشویی شروع به آبگیری می کند هوای داخل شیلنگ ماشین لباسشویی متراکم می شود و باعث می شود که به دیافراگم هیدروستات فشار وارد کند و تعدادی کنتاکت را قطع و وصل نماید. و در هیدروستات های فرکانسی یا بردی سبب می شود که فرکانس هیدروستات وقتی هوا متراکم می شود کم  گردد. و از این دو طریق برد یا تایمر ماشین لباسشویی برق شیر برقی را قطع می نماید.
تعمیرات ماشین لباسشویی همه نقاط تهران و حومه/تعمیر ماشین لباسشویی/تعمیرکار ماشین لباسشویی

انواع موتور ماشین لباسشویی:
تعمیرات انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی 
یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی موتور آن می باشد که سبب چرخش آبکش و در نهایت شستشو لباس در ماشین لباسشویی می گردد. در این قسمت قصد داریم تا با انواع موتورهای ماشین لباسشویی آشنا شوید:
۱-موتور آسنکرون ماشین لباسشویی  ۲- موتور یونیورسال ۳-موتور گیربکسی یا دایرکت درایو  ۴- موتور اینورتر 
۱-موتور آسنکرون ماشین لباسشویی:در این نوع از موتور  که در ماشن لباسشویی  قدیمی تر یا به عبارتی تایمری استفاده می گردد جهت راه اندازی نیاز به خازن دارد. این موتور دارای دو سیم پیچ دور تند و کند جداگانه می باشد که بنا بر فرمان تایمر ماشین لباسشویی و نحوه راه اندازی خازن در سر سیم پیچها جهت موتور و دور کند و تند آن تنظیم می گردد. همچنین در سیم پیچ دور کند موتور ماشین لباسشویی قابلیت راست گرد و چپگرد شدن را دارد.
نکته اینکه در حالتی که موتور در حال کار است نباید بتوان آن را با دست نگه داشت در چنین حالتی یا خازن ضعیف شده است یا موتور ماشین لباسشویی نیم سوز شده است
انواع موتورهای آسنکرون ماشین لباسشویی:
۱-موتور ۶ فیش     ۲- موتور ۵ فیش
موتور لباسشویی ۶ فیش:
در این نوع از موتور سیم پیچ های دور تند و کند کاملا به صورت مجزا از هم می باشند و دارای ۲ ردیف ۳ تایی هستند که هر ردیف فقط به هم راه می دهند و ۳ عدد مربوط به دور کند موتور و ۳ عدد هم مربوط به دور تند موتور ماشین لباسشویی می باشد.
اهم سوکتهای سیم پیچ دور تند نسبت به اهم سوکتهای سیم پیچ دور کند کمتر می باشد و از این طریق می توان دور تند و کند را شناسایی کرد.

 

موتور لباسشویی ۵ فیش:
در موتورهای ۵ فیش جهت کم کردن هزینه سیم کشی از یک سیم کام یا مشترک برای دور تند و کند موتور آسنکرون ماشین لباسشویی استفاده کرده است و جهت تشخیص دور تند و کند باید اهم گیری نمایید.

 

۲-موتور یونیورسال ماشین لباسشویی:
موتور یونیورسال موتوری است که هم به صورت AC و هم به صورت DC می توان آن را راه اندازی کرد. این نوع موتور با زغال کار میکنند که دارای دو عدد زغال می باشد که روی کلکتور موتور مینشیند. موتورهای یونیورسال ماشین لباسشویی به صورت ۶ فیش و ۹ فیش می باشد که در مدل های ۶ فیش ۲ تا زغال ،۳ سیم مربوط به استاتور ، ۲ سیم مربوط به تاکو و دوسیم فیوز حرارتی آن می باشد.
از مزیتهای مهم موتور یونیورسال این است که دارای پیچیدگی خاصی نمی باشد و به راحتی مینوان آن را تعمیر و تعویض تمود.
جهت کنترل دور در این نوع از موتورها از قطعه ای به نام تاکو استفاده می گردد. تاکو یا تاخو قطعه ای است که میزان دور ماشین لباسشویی را به برد اعمال می کند و از طریق تاکو میزان دور موتور ماشین لباسشویی توسط برد کنترل می گردد.
 نحوه تست موتور یونیورسال ماشین لباسشویی:
جهت تست این نوع از موتور باید یک سر از زغال را بایک سر از استاتور اتصال کوتاه نمایید  و به یک سر دیگر زغال و سر دیگر استاتور برق دهید تا موتور راه اندازی گردد.

 

۳-موتور دایرکت درایو
 در این نمونه از موتورهای ماشین لباسشویی که بر خلاف موتورهای یونیورسال زغال ندارد و همچنین نیازی به تسمه برای به حرکت دراوردن دیگ نیست و دیگ شستشو را با اعمال نیرو به صورت مستقیم به حرکت در می آورد.لذا یکی از عوامل موثر در کاهش صدای ماشین لباسشویی و افزایش راندمان می باشد.
در موتورهای دایرکت درایو سیم پیچ استاتور در داخل روتور ( یک بشقاب آهنی با تعدادی آهن ربا) از طریق تعدادی پیچ به شماره ۱۰ به دیگ ماشین لباسشویی ثابت شده است.وظیفه تحریک آهنربای رتور توسط سیم پیچ های استاتور انجام میگیرد و از این طریق موتور شروع به کار میکند و با حرکت رتور شفت ماشین لباسشویی نیز حرکت می کند و عملیات شستشو انجام میگیرد
مشخصات رتور موتورهای  دایرکت درایو:
بشقاب آهنی :۳۵ س م                   تعداد آهن ربا درون رتور : ۲۰ عدد                   پیچ رتور به شفت : شماره ۱۷
مزایای موتورهای دایرکت درایو:
۱- افزایش راندمان  ۲-کاهش لرزش و صدای موتور  ۳-عمر بالای موتور  ۴- مصرف برق کمتر  ۵- سرعت و قدرت بالاتر
تعمیرات ماشین لباسشویی غرب تهران:

تعمیرات ماشین لباسشویی صادقیه ،تعمیرات ماشین لباسشویی پونک ، تعمیرات ماشین لباسشویی ستارخان ،جنت اباد،فردوس غرب،طرشت، اکباتان، استاد معین

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی جنوب تهران:

تعمیرات ماشین لباسشویی شهرک ولیعصر ، تعمیرات ماشین لباسشویی شاد اباد ،تعمیرات ماشین لباسشویی یافت اباد، تعمیرات ماشین لباسشویی مهراباد جنوبی ،آذری ، خلیج فارس ، تعمیرات ماشین لباسشویی تهرانسر ، فلاح ،نعمت اباد ، عبدل اباد ، نازی اباد ، خانی اباد

3 نظر

 • عالی و جامع

  karma مارس 27, 2021
 • ممنونم از مطالب مفید و کاربردی

  karma ژانویه 13, 2023
 • لایک
  مطالب تعمیرات ماشین لباسشویی مفید و آموزنده

  مجید فوریه 4, 2023

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.